Przedszkole językowe
"Mądra Główka"

Przedszkolak na drodze

Policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odwiedziły  nasze przedszkolaki.
Spotkania odbyły się z przedszkolakami z różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych pociech Policjantki przygotowały bajkę, która opowiadała o pracy policjanta. Właśnie Ci  uczestnicy ruchu drogowego mogli też nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. 
Dla starszaków Policjantki przygotowały symulację prawdziwego ruchu, jaki odbywa się na drodze. Dzieci mogły skorzystać z autochodzików i poczuć się jak dorosły kierowca. Pozostała cześć grupy miała wtedy za zadanie przejść bezpiecznie po pasach bezpieczeństwa na druga stronę jezdni, w zależności od nadawanego sygnału świetlnego. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zabawie. Mimo młodego wieku, wykazały się dużą znajomością tematyki bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Akademickiego Ośrodka Jeździectwa ZUT - spotkanie z policja konną.

Ostatnie spotkanie zrealizowane w ramach programu profilaktycznego ,, Bezpieczny przedszkolak’’ odbyło  się w Akademickim Ośrodku Jeździectwa ZUT. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda stajnia, co jedzą koniki, zapoznały się również z zasadami bezpieczeństwa w kontaktach z końmi. Największą atrakcją był pokaz koni policyjny. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
 

Czytaj więcej...

Utrwalmy zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym na wesoło - Bezpieczne miasto.

         Tym razem nasze przedszkolaki mogły utrwalić zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym na wesoło dzięki przedstawieniu teatralnemu w wykonaniu Teatru Gwitajcie.
"Bezpieczne miasto na wesoło" to wypełniona zabawnymi sytuacjami sztuka, która w lekki sposób nauczy dzieci podstawowych praw bezpiecznego poruszania się po mieście i zasad ruchu drogowego. Komediowy charakter przedstawienia, sprawia, że wartościowe treści w nim zawarte na długo utkwią dzieciom w pamięci.
            Opowieść o Bąbelku poprowadzona została przez Adama Dzieciniaka, reżysera spektaklu, w kierunku bardzo zabawnej komedii, a wątki dla dorosłych i dla dzieci przeplatają się, stając się okazją do śmiechu dla całej widowni.
            Mały Bąbelek, trochę zarozumiały brzdąc, pewnego dnia postanawia samodzielnie wybrać się do przedszkola. Na drodze czekają go różne przygody i niebezpieczeństwa. Dzięki spotykanym różnym postaciom uczy się, jak bezpiecznie poruszać się po mieście, co oznaczają znaki drogowe i w jaki sposób unikać zagrożeń na ulicy. Jego krnąbrny charakter zostaje utemperowany i przy salwach śmiechu Bąbelek przechodzi transformację z niepokornego łobuza w grzecznego chłopca...

Czytaj więcej...

Z wizytą na Komisariacie

          Tym razem to nie Policja przyjechała do naszego przedszkola tylko my udaliśmy sie z wizytą na Komisariat Szczecin- Dąbie. Pani sierż. sztabowy Mariola Jagodzińska pokazała dzieciom miejsce w którym pobiera się odciski palców i robi zdjęcia zatrzymanym. Każdy z przedszkolaków dostał swoją kartę daktyloskopijną oraz przypomniała dzieciom o zasadach bezpieczeństwa i numerach alarmowych. Prawdziwą niespodzianką dla dzieci było spotkanie z psem policyjnym o imieniu Rej. Opiekun psa asp. Krzysztof Owsianko z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie przypomniał dzieciom jak należy się zachować się w kontaktach z psem. Opowiedział również o ciężkich zadaniach jakie wykonują psy policyjne. Na koniec dzieci mogły przekonać się jak szybki i silny jest pies policyjny ścigając się z nim oraz pobawić się z Rejem. Dziękujemy!! Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Panią Pielęgniarką.

          Dnia 16 marca  do naszego przedszkola zawitała - Pani Małgorzata Zielińska , która na co dzień pracuje jako pielęgniarka  w Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych . Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej
o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia .  Przypomniała również o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują zarówno u lekarza rodzinnego jak i w szpitalu. Sprawdziła czy dzieci pamiętają numery alarmowe i wiedzą jak postępować w sytuacji zagrożenia. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia, czystości i bezpieczeństwa Pani pielęgniarka zademonstrowała  nam niektóre proste zabiegi.  Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w nas zainteresowanie. Dzieci mogły również wykonać zastrzyk swojej maskotce albo zmierzyć jej temperaturę. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków prezenty  naklejki – dzielnego pacjenta.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej...

Za mundurem dzieci sznurem - festyn integracyjny

,, Za mundurem dzieci sznurem’’ pod tym hasłem odbył się wrześniowy festyn integracyjny . W związku z przystąpieniem naszego przedszkola do programu ,,Bezpieczny przedszkolak’’ chcieliśmy w sposób zabawny i ciekawy przybliżyć wszystkim służby mundurowe, które czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Przez chwilę dzieci mogły zamienić się w prawdziwą straż ogniową , a rodzice mogli poczuć się jak prawdziwi piloci z wojsk lotniczych.  Odwiedzili nas również goście z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Zapraszam do obejrzenia pokazu slajdów z festynu.


https://drive.google.com/file/d/0Bx0pK9GfsdqpVUhjTTYyYXVvRFE/view?pli=1

 

Zaproszenie.

ZAPROSZENIE
 

 

 
Komenda Miejska Policji
w Szczecinie
 
organizuje
 
debatę społeczną dotyczącą
zagrożeń i poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieszkańców Szczecina,
która odbędzie się w dniu 17.02.2015 r.
w godz. 17.00 – 19.00 w Szkole Podstawowej nr 37
przy ul. Rydla 6 w Szczecinie
 
program debaty przewiduje
 

  •         dyskusję o lokalnych problemach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz sposobach ich rozwiązania,
  •      wypracowanie sposobu współdziałania mieszkańców oraz instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie oraz poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
  •      wypracowanie umiejętności szukania pomocy w sytuacji zagrożenia,
  •     przydatne materiały edukacyjne poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym ( broszury, ulotki, odblaski)

 

 
 

Bezpieczny kontakt z psem- wizyta Straży Miejskiej

Bezpieczny kontakt z psem

     W trosce o nasze dzieci kolejny raz w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielką Straży Miejskiej. Tym razem nasze dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie obchodzić sie z pieskami. Nasze przedszkolaki jak zawsze zapamiętały bardzo dużo , a czy Ty Drogi Rodzicu wiesz jak postępować w kontaktach z psem?
Często zastanawiamy się nad tym, jak zapewnić naszemu dziecku bezpieczeństwo w jego kontaktach z psem. Szczególnie jeśli mamy dziecko wyjątkowo zwierzolubne, ważne jest abyśmy wpoili mu zasady bezpiecznego zachowania się przy psie jak najwcześniej i przy każdej okazji przypominać zasady.
      Zdawać sobie musimy sprawę z tego, że nasze dziecko będzie miało kontakt nie tylko z naszym domowym psem czy też zaprzyjaźnionym psem sąsiadów, ale także może ulec pokusie przywitania się z obcym psem na spacerze.
Gdy dojdzie do tragedii najłatwiej jest obwinić psa bez refleksji nad tym, co my jako ludzie zrobiliśmy, aby do takiej sytuacji nie dopuścić.
      Naszym zadaniem, jako dorosłych jest nauczenie dziecka wszystkiego tego, co powinno wiedzieć na temat zachowania się przy psie w różnych okolicznościach.
    Pies jest i na zawsze pozostanie psem, drapieżnikiem o wilczych korzeniach. Nigdy nie stanie się dla naszych dzieci opiekunką, niańką, czy pluszową maskotką gotową znosić wszystko, co tylko dzieciom przyjdzie do głowy. Jeśli o tym zapomnimy, sami będziemy odpowiedzialni za ewentualne krzywdy. Naszym zadaniem jest wskazać zarówno psu, jak i dziecku, w jaki sposób powinni się do siebie odnosić.

Czytaj więcej...

Wizyta Pana Leśnika

Las to świeże i czyste powietrze, łono natury i zieleń. Można sięwybrać się na rodzinne zbieranie jagód i grzybów, szukanie pierwszych oznak wiosny. Jednak las to nie tylko przyjemność, ale także niebezpieczeństwo dlatego też w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Leśnikiem z Nadleśnictwa Kliniska. Pan Jacek Sidorko opowiedział dzieciom czym zajmuje się leśnik oraz przedstawił dzieciom zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w lesie. Rodzice również powinny pamiętać o zasadach panujących w lesie i przed wycieczkami do lasu  przypominać o nich dzieciom. Oto kilka z nich:
Podczas leśnych przechadzek nie krzyczy się- wyjątkiem jest sytuacja, gdy ktoś się zgubi, a zatem potrzebuje pomocy. Nie nawołujcie się dla zabawy - podniesiony głos płoszy zwierzynę. W ciszy łatwiej usłyszeć śpiew ptaków, ich "rozmowy", odgłosy dzików, wilków i innych ssaków.

Czytaj więcej...

Spotkanie w ramach kampanii społecznej ,, Bezpieczny przejazd''

     Dnia 27 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie w ramach kampanii społecznej ,, Bezpieczny przejazd’’. Celem spotkaniabyło kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach
i terenach kolejowych.  Pani Barbara Kawka i Pani Edyta Damas w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawiły dzieciom najważniejsze założenia kampanii. Na koniec sprawdziły wiedzę naszych przedszkolaków. Dzieci spisały się znakomicie i bez problemu odpowiadały na pytania zadawane przez Panie. W nagrodę dostały koszulki i kolorowanki.  Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej...

 
Przedszkole Językowe Mądra Głowka
Przedszkole Językowe Mądra Głowka
Przedszkole Językowe Mądra Głowka